O nás

Zprávy o činnosti zde

Zápisy z valných hromad zde

Klub Paprsek je  spolek rodičů a dětí ze Slatiňan a okolí. Klub vznikl v lednu 2003 z iniciativy několika rodičů.

Chceme  umožnit dětem učit se novým dovednostem, vyzkoušet si vztahy ve skupině vrstevníků anebo si jen hrát. Rodiče mají možnost se setkávat a sdílet zkušenosti. Snažíme se o to, aby náš společně strávený čas byl naplněn tvořivými a hravými aktivitami a aby přinášel radost.

Hlavní náplní našeho sdružení je:

  • realizace pravidelných společných aktivit (cvičení s dětmi ve sportovní hale, tvořivě-hravé odpoledne v mateřské škole)
  • organizace dalších akcí a programů pro rodiče a děti (lampionový průvod, drakiáda, návštěvy divadla, návštěvy knihovny, Mikulášské cvičení, ekologicky zaměřené edukativní programy, program na dopravním hřišti, ježdění na koních, „cesty za pokladem“atd.)

Podílíme se i na komunitním životě – organizovali jsme divadelní představení pro veřejnost, pořádali jsme besedu s lékařem na téma „První pomoc u dětí“, zorganizovali jsme charitativní sbírku autolékárniček .

Členem sdružení se stávají rodiče s dětmi po zaplacení členského poplatku – vždy na 1 školní rok – ve výši 150,- Kč za rodinu. Do našich pravidelných aktivit (cvičení, školka) se však mohou zapojit i „nečlenové“.  Výhodou členství je levnější „vstupné“ na pravidelné aktivity a možnost účastnit se našich dalších akcí (lampionový průvod, návštěva divadla, ježdění na koních, workshopy, výlety atd.).

Počet členů sdružení je proměnlivý, v současnosti Klub Paprsek čítá 25 členských rodin. Věkový rozptyl dětí je cca od 1 roku až po předškoláky. Přestože pravidelné aktivity – cvičení a školka – jsou určeny především pro batolata a předškoláky, i starší děti si v nich najdou své. Mimořádné akce a programy jsou určeny pro děti všeho věku .

Každoročně žádáme město Slatiňany o grant z rozpočtu města. Získané finance používáme na nákup výtvarných potřeb, sportovního načiní, hraček, ale též na společné akce.

Kontakty

Jana Peřinová, e-mail: infozavinacpaprsek.mzf.cz,  tel. 606123332

Podporují nás

slatinany_znak_mesta
město Slatiňany